Plynová topidla

V mnoha oblastech stavebnictví, průmyslu, ale i v garážích, kůlnách nebo sklenících, je zapotřebí krátkodobého či dlouhodobého ohřevu, který bude ekonomický. Těchto předpokladů lze docílit s plynovými topidly, jejichž podoba může být mobilní nebo stacionární. Právě první zmíněný výrobek je strůjcem bodového ohřevu, jenž může být realizován ve venkovním nebo ve vnitřním prostředí. Topidla určená pro stavby, zahradníky nebo zemědělce. Zařízení, která mají díky svým technickým parametrům a funkcím poměrně široké uplatnění.

Konstrukce mobilního topidla

Základem všeho je bezpochyby robustní a odolná stavba celého výrobku. Povětšinou jde o dvouplášťové produkty, které jsou zhotoveny z pozinkované oceli. Slovní označení mobilní je v tomto případě opravdu na místě. Topidla jsou vybavena buď kolečky, nebo praktickými madly, v závislosti na celkové hmotnosti. Od vzdušného výkonu se odvíjí také maximální tepelné zatížení, spotřeba plynu a další parametry. Téměř naprostou nezbytností je plynulá regulace plamene nebo možnost termostatu. Zvolíte-li v tomto ohledu dostatečně výkonné plynové topidlo, jehož vzduchový výkon se pohybuje kolem 1.450m3/h, počítejte se spotřebou paliva v řádu od 1,95 do 4,27kg/h. Lehce transportovatelný produkt, který dobře snáší nárazový provoz.

Stavební plynová topidla

Na své si ostatně přijdou také ti, kteří potřebují vytopit či vysušit menší stavební prostory. V takovém případě jsou optimální 12kW plynová topidla, pro jejichž provoz postačuje menší propanová láhev. Ať už zvolíte jakákoliv přenosná topidla, vždy vybírejte pouze zařízení s kvalitním spalovacím agregátem, který disponuje odpovídajícím výkonem a je mnohostranně použitelný. Efektivní přísun tepla do větratelných, ale také plně uzavřených prostor. Více na http://www.remko.cz/mobilni-topidla


© 2009 Citroën C-Car Svoboda, Všechna práva vyhrazena. | tel./fax: +420 315 728 038